Okolí

Pokud by Vám pro Vaše aktivity nestačila naše chata a bezprostřední okolí, je možné se vypravit na výlety za památkami (Frýdštejn, Pantheon, ...), sportem (splutí řeky Jizery, koloběžky, lanové centrum, lezení, bobová dráha, tenis, volejbal, ...) či jen turistikou (rozhledny, Ještěd,...). Nedaleko to není ani do libereckého IQ parku ši Aquaparku.

Malá Skála

Vzdálenost: necelé 4 km

Popis: Vyhledávané rekreační středisko na okraji Českého ráje. Leží v malebném údolí řeky Jizery, obklopeno typickými dominantami Pantheonu a rozeklaného hřebene Suchých skal. Pro množství přírodních krás i kulturního bohatství bývá často nazýváno Perlou Českého ráje. Mezi turisty patří k vyhledávaným cílům kromě památek taktéž řeka Jizera (především vodáci) a lanové centrum. Rádi Vám zprostředkujeme pronájem lodí a koloběžek.

Památky: skalní hrad Vranov (Pantheon), Zámek, kaple sv. Vavřince, lesní hřbitov, Boučkův statek

Web: www.mala-skala.cz

Frýdštejn

Vzdálenost: 5 km

Popis: Zřícenina hradu Frýdštejn je vyhledávánou památkou v jabloneckém okrese. Za přijatelné vstupné si můžete navíc vychutnat pěkný výhled z věže hradu.

Památky: zřícenina hradu

Web: www.frydstejn.cz

Kopanina

Vzdálenost: 3 km

Popis: Zalesněný a oblý vrch Kopanina (657m n.m.) tvoří západní ohraničení přírodního amfiteátru na středním toku Jizery, kterému se říká Maloskalsko. Na vrcholu se tyčí rozhledna vysoká 18 m.

Památky: rozhledna

Web: www.na-rozhledny.cz/kopanina 

Ostatní

  • Liberec (bazén, aquapark, IQ park, památky)
  • Ještěd
  • Jablonec nad Nisou (bazén, letní kino)
  • bobová dráha Janov
  • zámek Sychrov

Rádi Vám s naplánovaním výletu či aktivit pomůžeme.